Android

Samsung Galaxy S9+ Android Pie Güncellemesiyle Böyle Görünecek

Bir Samsung Galaxy S9+ kullanıcısı, Experience 10 Beta sürümü yükleyip kullandıktan sonra ekran görüntülerini paylaştı.

 

Android güncellemeleri konusunda kötü bir üne sahip olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yavaş yavaş bu durumu değiştirecek gibi görünüyor. Galaxy + modelinin Android Pie güncellemesi konusunda önemli yol kat eden firmadan yeni gelen sızıntılar Samsung Experience 10 ara yüzünün nasıl göründüğünü ortaya çıkardı.

 

 

Beta sürümüne erişim sağlamayı başaran bir anonim kullanıcı tarafından yayınlanan ekran görüntüleri, Güney Koreli firmanın Experience 10 üzerinde çalışırken Google’ın Android ara yüzüne fazla bağlı olmadığını ve yeni işletim sisteminin özellikleriyle Experience 9 ara yüzünün geliştirildiğini gösteriyor.

 

Navigasyonun butonlarının şeklinin değiştiği görülse de konumları ve işlevleri bilinen haliyle duruyor. Uygulama, yeni yazı fontları ve yeni uygulama ikonlarıyla göze hitap eden bir görünüme geçmiş durumda. Ancak yenilikleri beğenmediyseniz ve değişikliklerden hoşlanmıyorsanız problem değil çünkü Android size işletim sistemini istediğiniz gibi kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Mesajlar bölümünde, arama ekranında ve ayarlar menüsünde büyük yenilikler bulunmuyor. Ancak ara yüz görüntü olarak kullanıcı dostu olacak hale getirilmiş. Genel olarak oval hatlara sahip olan menü varken hızlı ayarlar bölümüne büyütülmüş ikonlar getirilmiş.

 

 

Samsung’un yeni ara yüzünün henüz beta aşamasında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yani şu an sızdırılan görüntüler, yayınlanacak olan final sürümüne kadar değiştirilebilir. Experience ara yüzü, birkaç sürümdür kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Experience 10’un da bu durumu devam ettirmesi bekleniyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu