Samsung

Samsung Gelir Düşüşleriyle Mücadele Ediyor

Samsung firması uzun zamandır elde ettiği gelirlerde yaşanan düşüşü engellemek için bir takım önlemler almaya çalışıyordu. Alınan önlemlere rağmen bu düşüşün durdurulamadığı gözüküyor. 2014 yılının son çeyrek mali raporlarına dayanarak açıklanan bilgilere göre firmanın gelirleri %37 düştü.

Açıklanan mali raporlar dikkate alındığında Samsung, 2013 yılı son dönemiyle kıyaslandığında 2014 yılının son döneminde 10 milyar dolar gibi büyük bir kayıp yaşadı. Faaliyet kâr payında 4 milyar dolar gerileme yaşayan Samsung’un yüzdesel olarak %37 düşüşte olduğu görülüyor.

Samsung Gelir Düşüşleriyle Mücadele Ediyor

2011 yılının ardından Android dünyasının tek lideri olmayı başaran Samsung bugünlerde büyük sıkıntılar yaşıyor. Samsung Electronics’in 2014 yılında üretimini üstlendiği diğer elektronik eşyalarda, depolama birimlerinde ve bilgisayar parçalarında %35 seviyesinde yaşadığı büyüme şimdilik Samsung Mobile’ı kurtarmakta.

Samsung’un yıl boyunca %12 gelir kaybı söz konusuyken, borsada da %15’lik bir düşüş yaşadığı göze çarpıyor.

Gelir konusunda yaşanan kayıpların ardından işten çıkarma yapan, akıllı telefon üretimini azaltacağını söyleyen ve bazı önlemler almaya çalışan Samsung firmasının 2015’te biraz daha toparlanması veya düşüş yaşaması bekleniyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu