Samsung

Samsung Mali Açıdan Rahatladı!

Güney Kore tarafından üstün teknoloji ile tasarlanan akıllı telefonlar yapan büyük firma ‘Samsung’ son aylarda yeni ürünler çıkararak üstün başarı elde etti. Herkes tarafından beğenilerek son zamanlarda akıllı telefonları ile başarılı bir firma olarak anıldı. Galaxy S5 modelinde bir telefon tasarlayan Samsung firması istedikleri bütçede para elde edemediler. Bunun üzerine dev bir proje ile Galaxy S7 projeleriyle düzlüğe çıkmaya başardı. Samsung şirketine ait 2016 yılının çeyreğine ait olan mali rapor resmi olarak açıklandı.

Samsung Mali Açıdan Rahatladı!
Samsung Mali Açıdan Rahatladı!

Rakamlar Samsung şirketinin Pazar payının %5.7 büyüdüğünü , firmanın gelirine bakıldığında ise %12 oranında artış olduğu görülmektedir. Devamında gelen projeler ile şirket tarafından yükselişin devam etmesi bekleniyor. İlerideki projelerinden birini açıklayan firma ‘Note 6’ projesinin yakında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Firmanın çeyrekte tüm operasyon geliri ise yaklaşık 43 Milyar dolar , bu rakamın 5.7 milyar doları ise kâr olarak söyleniyor. Bu rakamlar firma tarafından oldukça tatmin edici rakamların olduğu Samsung şirketi tarafından beklentilerin üzerindeymiş.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu