Samsung

Samsung: Net Kar Azaldı

Reklam

Dünyaca ünlü teknoloji firması Samsung geçen yılın 4. çeyreğinde 2014 yılının aynı dönemine göre net karının %40 azaldığını açıkladı. 2.7 Milyar Dolar olarak açıklanan kar, firmayı tatmin etmedi.

Daha önceki haberlerimizde 2015 yılının teknoloji mali yapısının durağan geçtiğini, markaların açıklamalarında ve analistlerin ön görülerinde zaten görmüştük.

Diğer markalara nazaran finansal analistler Samsung'  un böyle bir düşüş göstereceğini belirtmemişlerdi. Samsung firmasının yaptığı açıklama ile Teknoloji alanında dünya çapında durağan geçtiğinin artık kesinleştiği görülüyor. Finansal Analistlerin Samsung için bekledikleri kar oranı gerçekleşmemiş oldu.

Reklam

Peki ya 2016;

2015 yılının son çeyreğinde önceki döneme göre karının azaldığını açıklayan Samsung, 2016 yılında ise gelen açıklamalara göre son açıklanan kar oranlarını bile yakalayamayağını belirtti. Analistlerin de beklentisi bu yönde.

Teknoloji firmaları için 2016 yılının zor geçeceği tahmin ediliyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Cevap Yazın

Reklam
Başa dön tuşu