Samsung

Samsung, Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı.

Samsung, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre Güney Koreli teknoloji devinin dönemlik kârı 85.000.000.000 TL’ye yaklaştı, yaptığı satışlar ise 316.500.000.000 TL’ye ulaştı.

 

Samsung, üçüncü çeyreğe ilişkin sonuçları açıkladı. Firmanın 3. çeyreğe ilişkin sonuçları geçen yıl aynı döneme oranla 5,5 büyüme gösterdi. Şirketin toplam kâr oranı da 20.9’luk artış gösterdi. Firmanın üçüncü çeyrekteki kazancı rekor olarak tarihe geçerken bunun nedenlerinden birinin de hafıza ürünlerindeki yüksek satış rakamları gösterildi. Kore parasının ABD dolarına oranla zayıf olması da firmanın kâr oranını arttırdı. Samsung, sonuçları açıklarken Kore Wonu’nu kullanıyor.

 

Elde ettiği kâra rağmen telefon satış rakamlarında düşüş yaşayan Güney Koreli firma, düşük özellikli telefonlarını satma konusunda pek başarılı olamamış. Ancak amiral gemisi unvanını taşıyan telefonların alıcısı, düşük özellikli modellere oranla çok olmuş. Televizyonlar, hafıza üniteleri ve parça satışları da şirkete önemli bir kazanç elde ettirmiş. Üçüncü çeyrekte aldığı rakamlardan ve elde ettiği kârdan memnun olduğunu belirten şirket, bir sonraki çeyrekte düşüş beklediğinin altını çiziyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu