SamsungTeknoloji

Samsung ve Microsoft’un Patent Sorunu Bitiyor

Windows 10 işletim sistemiyle birlikte mobil platformda yeniliğe kapı açan Microsoft’a üretici ortaklardan yoğun yardım talebi geliyor. Microsoft’a yardım etmeye çalışan üretici ortaklar arasında akıllı telefon sektöründe zirveye oynayan Samsung firması da bulunuyor.

Microsoft’un Samsung firmasından Android patenti nedeniyle 1 milyar dolarlık alacağı var. Fakat Samsung bu borcu ödemeye pek niyetli gözükmüyor.

Güney Kore’de ortaya atılan yeni bilgilere göre Samsung, Android’le arasının açılmaması adına Microsoft ile aralarında bulunan patent sorununa kesin bir son vermek istiyor. Samsung firması, ödemesi gereken borç bedeli konusunda Microsoft’la anlaşmaya vardıktan sonra Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlar üretecek. Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte Windows 10 işletim sistemli akıllı telefon modellerinin piyasada olması bekleniyor.

Samsung’un akıllı telefon dünyasında var olan etkinliği nedeniyle Microsoft bu fırsatı kaçırmak istemiyor. Tüm bunların yanı sıra bulut depolama ve sağlık alanlarında da iki firmanın iş birliğine varacağı söyleniyor. Bulut depolama konusunda Microsoft’un alt yapısı oldukça gelişmiş.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu