Samsung

Samsung; Yeni Bir Deneyim Yaşatacak Tizenli Galaxy Z2

Teknolojinin ilerlemesi ile birbirine rakip olan bir sürü firma kendi aralarında kıyasıya yarışmaktadır. Durum böyle olunca da ihtiyaca göre akla hayale gelmeyecek özellikte bir sürü teknolojik cihaz piyasaya sürülmektedir. Sürülen bu cihazların en başında akıllı telefonlar gelmektedir. Yıllar boyunca telefonlarda kullanılan işletim sistemleri olarak Android ve iOS kulağa gelmekte idi.

Şimdilerde ise yeni bir işletim sistemi olarak Tizen teknolojisi gözümüze çarpmaktadır. Tizen Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Tizen işletim sistemli elektronik cihazlar kullanım açısından çok ileri özelliklere sahiptir. Bu ileri özelliğin en başında ise HTML5 tabanlı çalışabilen uygulamalarının olması gelmektedir. Tizen işletim sistemli cihazların kalitesinin farkına varan Samsung firması Tizen teknolojisini şimdiden desteklemeye başlamıştır. Samsung uzun süreli çalışmalarının sonucunda Tizen işletim sistemli ilk modelini tanıtıp satışa sunmuştur.

Tizen Z2

Bu model Tizen işletim sistemi ile çalışan Samsung Z1’dir.Samsung Z1 480p çözünürlüklü 4 inçlik bir ekrana sahiptir. Ayrıca 1,2 GHz çift çekirdekli işlemciye sahiptir. Bu telefonda 768 MB RAM bulunmaktadır. Kaliteli özelliklere sahip olan bu akıllı cihaz, telefon severler tarafından fazlaca tercih edilmesinden dolayı Samsung firması çalışmalarını hızlandırarak Samsung Z2’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Z1’den daha üstün donanımsal özelliklere sahip olacağı beklenen bu telefonun çıkışı için gün sayanlar bulunmaktadır. Z serisi adını alan Tizen işletim sistemli bu telefonda ne gibi yenilikler bizleri beklemektedir. Bu durum teknoloji severlerinin en çok merak ettikleri konular arasında yer almaktadır.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu