Samsung

Samsung, yeni kamera sensörlerini tanıttı

Samsung, yeni kamera sensörlerini tanıttı. Güney Koreli teknoloji devi, kullanıcıları için gelecek yıl piyasaya sunacağı cihazlarının kamera sensörlerini tanıttı. Tanıtılan bu yeni kamera sensörlerinin 2019 yılında tanıtılacak akıllı telefonlarla birlikte kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Samsung, iki adet 0.8 mikrometre piksele sahip olan görüntü sensörü olan, 48 MP ISOCELL Bright GM1 ile 32 MP ISOCELL Bright GD1’in tanıtımını yaptı. Daha düşük piksel boyutları olan bu yeni sensörler, üretici firmaların küçük kameralar ile yüksek kalitede çözünürlük sunabilen cihazlar üretebilmesine imkan veriyor.

GD1 ve GM1 sensörlerinin en dikkat çeken özelliği ise Samsung’a ait en yeni piksel izolasyon sistemine sahip olmaları. Küçük boyuttaki piksellerin performansının optimizasyonunu sağlayan ISOCELL Plus teknolojisi, günümüzdeki üst düzey kameralarda en çok tercih edilen seçeneklerden birisi. Ayrıca dört pikseli birleştiren Tetracell teknolojisi de GD 1 ile GM1 sensörlerinin 12 megapiksel ve 8 megapiksel çözünürlükte 1.6 piksel boyutuna sahip gibi ışığa duyarlılık göstermesini sağlıyor.

 

Güney Koreli teknoloji devinin yeni sensörleri, en hızlı ve en doğru odaklama seviyesine ulaşmak için Gyro’nun Elektronik Görüntü Sabitleme teknolojisinden faydalanıyor.

HDR destekli GD1, doğru pozlama, karanlık ortamda yüksek netlik ve sunduğu canlı renk kalitesiyle daha fazla ön plana çıkan model konumunda.

2018’in son çeyreğinde üretimi başlayacak olan Samsung ISOCELL Bright GD1 ve GM1 sensörlerin gelecek yıl tanıtılacak akıllı telefonlarla birlikte kullanıcılarına ulaşması planlanıyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu