AndroidSamsungTeknoloji

Samsung Zor Günlerinin Acısını İşçilerinden Çıkaracak

Reklam

Samsung son yıllar, özellikle de bu yıl mobil alanında son derece zorlu bir süreç geçirdi. Geçmiş yıllara bakıldığında, 2014 yılını adeta kabus dolu bir yıl olarak geçiren Samsung’un kar markajı neredeyse dibe vurdu.

Samsung’un yaşamış olduğu bu sıkıntıları, işçilerine yansıtması bekleniyor. Güney Kore lokasyonlu gazetede çıkan bir haberde, Samsung’un yaşadığı zor durumun, Mobil üretim kısmında bulunan personeline etki edeceği ve bu etkinin %30 oranında olacağı yönünde. %30’luk dilimin bir kısmı işten çıkartılabilir, kalan kısmı ise görev değişikliği yaşayabilir.

Bu ay içerisinde yapılması beklenen görev değişiklikleri, her şeyi dahada netleştireceğe benziyor. Samsung’un yaşadığı bu dalgalanma ve sonrasında yaşanması muhtemel gözüken olumsuz süreç ise, Mobil üretim kısmında bulunan alt ve idari personeli kara kara düşündürüyor. Personel yaşananlardan psikolojik olarak etkilenmiş durumda.

jay-lee
Samsung Zor Zamanların Acısını Personelden Çıkaracak
İddiaya göre ismi gizlenen bir Samsung çalışanı olayla ilgili şunları söylüyor:

İdarecilerimiz üretimimizde aksaklıklar olmaması için biz çalışanlardan, gün içerisinde ve hafta sonralarında mesaili olarak çalışmamızı istiyor.
Uluslar arası konumuna bakıldığında, yaklaşık olarak 300 bin çalışanı bulunan Samsung için, yaşanan zor sürecin sonrasında meydana gelecek eleman çıkarma durumları daha da zor olacak gibi.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu