Htc

Sıradaki Nexus Telefonu HTC Tarafından Üretilecek!

Android işletim sistemlerinin öncü modelleri olan Nexus’lar hemen hemen her sene farklı üretici firmalar tarafından üretiliyor. Google’ ın saf Android kullanan akıllı telefon siparişinin üretimini gerçekleştirecek olan firma bu yıl HTC olacak. Nexus cihazlar hakkında Google’ın ilk çözüm ortağı olan HTC, yıllar önce duyurulan ilk Nexus modelinin üretimini yapmıştı. İkili daha sonra ise bir tablet pc ile tüketicilerin karşısına tekrardan çıktı. Şimdi HTC ve Google iş birliği ile üçüncü telefon geliyor.

Bu iddia daha önce farklı yollarla gündeme getirilmişti. Bu sefer ki kaynak ise teknoloji hakkında paylaşımlarda bulunan popüler bir Twitter hesabı.

Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre : “HTC’nin iki adet  Android N kullanacak olan Nexus cihazı üretme” aşamasında olduğunu belirtti. Cihazlardan bir tanesi M1 diğeri ise S1 kod isimleri ile anılıyor. M1 modelinin 5inç  ekran boyutunda, S1 modelinin  ise  5.5inç ekran boyutunda geleceği tahmin edilmektedir.

Sıradaki Nexus Telefonu HTC Tarafından Üretilecek!

Diğer  bir yandan ise kafa karıştıran bir durum var. Nexus 6P modelinin güncelleneceğine dair  iddialar  kafa kurcalıyor. Snapdragon 810 yongası ve 3GB ram’e sahip olan Nexus 6P’ in Snapdragon 820 ve 4GB ram kullanan yeni bir versiyonu geleceğini gözlemledik. Detaylar basına ve bizlere yansıdıkça, siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu