Sosyal Medya

Skype’ın Devrim Niteliğindeki Özelliği

Microsoft, geçtiğimiz zamanlarda anlık sesli konuşma ve mesajlaşma özelliği taşıyan Skype programını almıştı. Microsoft’un Skype programını almasıyla birlikte geçmiş yıllarda bilgisayar kullanıcılarının favorisi olan MSN programının kullanımına da son verildi. MSN programını ortadan kaldırarak internet dünyasına devrim niteliğinde bir yenilik getiren Microsoft Skype üzerinde birçok güncelleme yaptı.

Microsoft’un Skype üzerine yaptığı yeni çalışmanın ismi Skype Translator servisi. Microsoft’un getirdiği bu yenilik Skype kullanıcılarının yaptığı anlık görüşmeleri sesli olarak tercüme ediyor. Skype Translator güncellemesinin gelmesiyle birlikte Skype kullanıcıları dünya çapında dilini bilmediği her insanla sohbet edebilme imkânına sahip olacak. Şimdilik Skype Translator servisi yalnızca İngilizce ve İspanyolca dillerinin çevirisini yapabiliyor.

Skype
Skype
Skype çeviri servisinden ticari ve kişisel konuşmalar yapan herkes yararlanabilecek. Özellikle bu servisten uluslararası ticaret yapan çalışanların ve öğrencilerin yararlanması bekleniyor. Şu an için yalnızca 2 dili destekleyen Skype çeviri sisteminin ilerleyen zamanlarda 40’dan fazla dili desteklemesi bekleniyor. Henüz servisin Türkçe dilini destekleyeceği konusunda kesin bir bilgi olmasa da Skype’ ın Türkiye’de yoğun ilgi görmesi nedeniyle Skype Translator sisteminin Türkçe dilini de desteklemesini bekliyoruz.

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu