Teknoloji

Sony, Kanada’daki Tüm Mağazalarını Kapatıyor

Japon firması Sony adına işler düşünüldüğü kadar iyi gitmiyor. Firma aldığı yeni önlemlerle birlikte zararını azaltmak için uğraşıyor.
Japon kökenli dünyanın önde gelen markalarından olan Sony, bundan önce yaptığı bir açıklamada Viao bilgisayar kısmını elinden çıkaracağını ve bundan sonra bilgisayar sektöründe bulunmayacağını duyurmuştu. Son zamanlarda gelen haberler ise, firmanın televizyon sektöründen de çekilebileceği, mobil kısmına da yeniden el atacağı yönünde. Eğer mobil kısımda yeni değişiklikler neticesinde istenilen performans sağlanamazsa mobil kısmın da kapatılması gündemde.
Ottawacitizen’de paylaşılan bilgilere göre Sony, Kanada’daki tüm mağazalarına önümüzdeki iki ay içinde kilit vurma kararı aldı. Bu yaşananların devamında toplamda ne kadar Sony personelinin işine son verileceği merak konusu. Aynı zamanda kapanmanın devamında Sony ürünlerinin pazarı olan mağazalar ve Sony’nin online sitesinden verilen hizmet devam edecek. Çünkü online satış hizmetinin normal şartlara göre daha fazla kar payı bıraktığı görülüyor.
Bu tarzda hamleler yaparak zararını en indirmek isteyen Sony’nin, 2015 Mart ayıyla birlikte son bulacak mali çeyrekte Sony’nin 1.900.000.000 dolar zararda bulunduğunu açıklaması bekleniyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu