Mobil

Sony telefonlarda satışlar kötü gidiyor

Akıllı telefon piyasasında aldığı sonuçlarla rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Sony, her yıl biraz daha kan kaybetmeye devam ediyor. Bugün yayınlanan verilere bakılırsa Sony telefonlarda satışlar kötü gidiyor.

Üçüncü çeyrek sonuçlarının açıklandığı son günlerde bazı firmaların yükselişine bazı firmalarınsa düşüşüne şahit oluyoruz. Sony için paylaşılan üçüncü çeyrek sonuçlarına baktığımızdaysa satışlardaki önemli düşüş gözümüze çarpıyor.

Sony son üç ay içerisinde 2 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Geçen yıl aynı süreçte 3.4 milyon akıllı telefon satmayı başaran Sony, bu yıl geçen yıla oranla 1.6 milyon daha az akıllı telefon satmış oldu.

Hatırlayacağınız gibi Sony, düşük satış rakamlarının ardından Ortadoğu ve Afrika’daki satış faaliyetlerini durdurma kararı almıştı.

Sony için sonuçlar öyle kötüydü ki belirlenen 9 milyon satış hedefine bile ulaşamamışlardı. Ancak akıllı telefon pazarındaki başarısız gidişat her ne kadar Sony’i yıpratsa da firmanın Playstation ve yarı iletkenler bölümünden elde ettiği kârın, firmanın gelirlerinde büyük bir artış yarattığının altı çiziliyor.

Firmanın bu yıl içinde Playstation ve yarı iletkenler satışlarından elde etmesi beklenen kâr 7.75 milyar dolar civarında dolaşıyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu