Giyilebilir Teknoloji

Swatch, Akıllı Saatini Piyasaya Sürüyor

Dünyanın öne çıkan saat üreticilerinden bir tanesi olan Swatch yeni yarışta ön sıralarda yer almak için kolları sıvadı.

Swatch, daha öne akıllı saatlere şüpheyle yaklaşıyordu. Bu şüpheyi artık yendi ve üç ay içerisinde ürettiği akıllı saati piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Nick Hayek (Swatch CEO’su), Bloomberg röportajında açıkladığı bilgilere göre şirket internete bağlanan ve şarja gereksinim duymayan bir saat üzerinde çalışıyor. Üretilen saat Android ve Windows’la uyum sağladığı gibi mobil ödemeleri de destekleyecek. Mobil ödemelerin gerçekleşmesi için İsviçre merkezli perakende şirketleri Coop ve Migros ile anlaşma sağlanırken yeni kurumlarla da görüşme yapılıyor.

Swatch, Akıllı Saatini Piyasaya Sürüyor

Hayek tarafından yapılan açıklamada akıllı saat projelerine destek sağlamak ve otomotiv gibi diğer sektörleri de etkilemesi düşünülen yeni projeler üzerinde çalışma yaptıkları belirtiliyor. Geçtiğimiz yılda birçok patent aldıklarını vurgulayan Hayek, iki kat daha fazla ömürlü şarjların da patentler arasında yer aldığını belirtiyor. Eğer hatırlarsanız Apple Watch’ın şüphe duyulan özelliklerinin arasında şarj konusu bulunuyordu.

Yenilikçi dünyaya ayak uydurmak isteyen firmaların akıllı saatler konusunda bulunan rekabette etkin olması gerekiyor. 2015 yılında akıllı saatler konusunda birçok atılımın yapılacağını bekliyoruz. Swatch akıllı saatinin hem özellikleri hem de satış tarihi şimdiden Apple’a karşı gardını almış gibi duruyor. Henüz piyasaya sürülmemiş olan Apple Watch, diğer akıllı saat üreticilerini fazlasıyla endişelendirmekte.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu