Android

Telefon Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

Telefon virüs temizleme nasıl yapılır? Telefon virüs temizleme programı indirmeyi düşünüyorsanız, hangisini indirmeniz gerektiğine karar vermeden önce bu yazımızı okusanız iyi olur. İşte telefon virüs temizleyici indirme alternatifleri…

Telefon virüs temizleme indirmeden önce dikkat etmeniz gereken ilk unsur yazılımın lisanslı olması gerektiği. Ücret ödemeden internetten full adı altında bulacağınız sözde telefon virüs temizleyici uygulamaların aslında virüsün ta kendisi olduğunu unutmayın.

Orijinal virüs uygulaması kullanmanın bir diğer ayrıntısı da kısıtlı sürümlerden uzak durmaktan geçiyor.

Kısıtlı özelliklere sahip virüs programların sizi koruduğuna aldanmayın. Ancak ücreti ödenerek tüm özellikleri aktif hale getirilmiş lisanslı yazılımlar iyi bir Android virüs temizleme programı olarak tanımlanabilir.

Telefona bulaşmış olan virüsleri temizlemek, anlık virüs bulaşmasını engellemekten daha zordur. Bu yüzden ilk başta telefon virüs temizleyici indirmekte fayda olduğunu unutmamak gerekiyor. Peki, telefonda virüs olduğu nasıl anlaşılır?

Eğer güvenmediğiniz bir siteye giriş yaptıysanız veya kişileriniz tarafından farklı dosyalar gönderildiğini fark ettiyseniz telefonda virüs olduğundan şüphe duyabilirsiniz.

Dünya genelinde virüsler en çok bu iki yol aracılığıyla telefonlara bulaşmaktadır. Ancak yalnızca şüphe duymak telefonda virüs olduğu nasıl anlaşılır sorusuna cevap vermez.

Bu yüzden telefon virüs temizleme indirerek sorunun çözümü aranabilir. İşte indirebileceğiniz en iyi Android virüs temizleme programlarından birkaç tanesi

Kaspersky Android Internet Security

Kaspersky’ın Android virüs temizleme programı, tercih edebileceğiniz en iyi Telefon virüs temizleme programı listesinde başlara oynayabilir.

Bu uygulama aracılığıyla telefonunuzu virüslerden koruduğunuz gibi, beraberinde uzaktan cihaz kontrolü imkanına da sahip olabilirsiniz.

Örneğin telefonunuz çalındığı zaman konumunu bulma veya görülmesini istemediğiniz tüm belgelerinizi uzaktan kaldırma gibi önemli özellikleri bulunmaktadır.

Satın almaya karar vermeden önce 30 gün full sürümü ücretsiz kullanabilirsiniz.

Avast Mobile Security & Antivirus

Son yıllarda dikkat çekmeyi başaran Android virüs temizleyicilerinden bir tanesi olan Avast kullanıcıyı internet tehlikelerinden korumayı başardığı gibi; fotoğraf ve uygulamaları pin yada desen koduyla koruma, gereksiz çağrıları engelleme, kötü amaçlı SMS’leri tespit etme, cihazın konumunu bulma, cihaz kilitleme ve verileri silme, gizlice hırsızın fotoğrafını çekme ve sesini kaydetme gibi kapsamlı özellikler sunmaktadır.

Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Android cihazlar için hazırlanan en gelişmiş siber güvenlik kalkanları arasında gösterilen Bitdefender Mobile Security & Antivirüs yazılımı da telefon virüs temizleme programı aradığınız zaman tercih edebileceğiniz yazılımlar arasında yer almaktadır.

Bitdefender mobil cihazları hem internet gezintilerinde hem de farklı kaynaklardan dosya aktarımlarında kapsamlı şekilde korur.

Yukarıdaki programlarda olduğu gibi anti-hırsızlık özelliklerini de desteklemektedir. Bitdefender satın almadan önce 14 gün kadar full ücretsiz sürüm kullanabilirsiniz.

İlgili programlardan hangisini satın almış olursanız olun, güncelliğinden muhakkak emin olmanız gerekiyor. Aksi halde güncelliğini yitiren virüs programları sizi düşündüğünüz kadar korumayacaktır.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu