Samsung

Tizenli Samsung Z2 Videosu Görüldü!

Teknoloji devi Samsung bir yandan Unpacked 2016 etkinliğinde yeni Note serisi Galaxy Note 7′ yi duyurmaya hazırlanırken firmadan kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemine ait akıllı telefon üretimine devam edileceğine dair yeni bilgiler geldi.

Samsung’ un Android işletim sistemi telefonların popülerliğini artırmasına ve güçlenmesine karşın Tizen işletim sistemi çalışmalarına devam etmesi teknoloji çevrelerince “herhangi ihtimale karşı elini güçlü tutma” olarak değerlendiriliyor.

Bildiğiniz gibi Samsung amiral gemisi ve diğer telefonlarında Android ekosistemini kullanıyor.

Koreli teknoloji sitesi ETNews tarafından yayınlanan son rapora göre Samsung Z2 olarak adlandırılacak yeni Tizenli akıllı telefon bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

Samsung, Z1 modelinden sonra Z3 modelini piyasaya sürmüş ve Z2′ yi atlamıştı. Bazı çevrelerce bilinçli olarak yapıldığı iddia edilsede Z2 ile ilgili herhangi bir sızıntı yada bilgi gelmemişti.  Yeni Tizen işletim sistemli modelin, selefine oranla daha fazla sayıda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Model numarası SM-Z200F olan Samsung Z2′ nin teknik özelliklerine baktığımızda ise ekran 4 inç büyüklüğünde AMOLED , 1GB RAM kullanılacağı gelen bilgiler arasında.Tizen kullanan Z2 4G ağları destekleyeceği de ayrıca sızan bilgi.

Samsung Z2, Z1 ve Z3 ile birlikte Yotube’ da, aşağıda bu videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/6r6I49HAT9o

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu