Sosyal Medya

Tweetstorm ile karakter sınırı kalkıyor!

En popüler sosyal medya araçlarından biri olan Twitter’ ın karakter sınırı malum. Bu konuda kullanıcılar ikiye bölünmüş durumda. Kimine göre karakter sınırı olması gerekiyor kimine göre de yazacaklarını 140 karaktere sığdıramama endişesi ile karşılanıyor. Arkası arkasına atılan tweetlerde flood kapsamına giriyor. Hal böyle olunca devamlı Tweetstorm ile karakter sınırı kalkıyor! haberleri ile karşılaşıyoruz.

Twitter’ ın bu konuda uzun bir süredir çalışma yaptığını biliyoruz. Tweetstorm adı verilen ve karakter sınırı sıkıntısına son veren özellik hakkında ilk defa ayrıntılı bilgiler geldi. Twitter kullanıcılarının özellikle gün içerisinde yoğun bir şekilde kullananların ilgisini çekecek olan Tweetstorm, 140 karakter limitini de ortadan kaldırıyor.

Devesh Logendran kullanıcı adlı kullanıcının Tweetstorm ile ilgili bilgiler paylaşmasıyla ortaya çıkan özelliği aslında bir kaç nokta ile “flood”dan ayrılıyor. Tweetstorm’ un yazdığınız uzun bir metni otomatik olarak tweetlere bölüştürmesi.

Diğer bir özelliği ise aslında bir seçenek tweetleri otomatik olarak numaralandırması. Kısacası Twitter bizler için “flood” oluşturmayı organize edip 140 karakter sınırını kendi eliyle kaldırmış olacak.

Tweetstorm nedir?

Twitter’ın üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü Tweetstorm, özellikle yoğun paylaşım yapanlar ve aforizma yazanların bir hayli işine yarayacaktır. Tweetstorm özelliği ise tek seferde arka arkaya tweet atabilmenizi sağlayacak. Bu şekilde de 140 karakter limitine takılmadan uzun ve arka arkaya paylaşımlar yapılabilecek.

Twitter’ın bu özelliği henüz test aşamasında ancak ortaya çıkan ilk ekran görüntüleri ile uygulamanın bu özelliği nasıl kullanacağı da büyük oranda netleşmiş oldu. Tweetstorm özelliğinin ilk olarak kısıtlı bölgelere verileceği ve sonrasında ise genel kullanıma sunulacağı belirtilmekte.

Tweetstorm ile karakter sınırı kalmayacak!

Twitter bu hamlesi ile şimdiye kadar her şeye rağmen özgünlüğünü koruduğu 140 karakter özelliğinden vazgeçme seçeneğini bir kenara atıyor.

Üstelik kullanıcı alışkanlıkları üzerinden hareket ederek hem kullanıcı tabanını dinlediğini belli ediyor hem de uzun metin kullanmak isteyen yeni ve genç kullanıcılara kapılarını açıyor.

Twitter’ da ‘beğenmedim’ dönemi başladı!

Yine de Twitter konu hakkında herhangi bir yorum yapmış değil. Şimdilik bu özelliği deneyebilmek için Android tarafında yapılan bu test çalışmasının hayata geçmesini bekleyeceğiz. O zamana kadar “flood”a devam!

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu