Sosyal Medya

Twitter, 13 Yaş Üzeri Kuralı Aldı!

Twitter, her yaştan ve kesimden insanın kullanmaya devam ettiği ve içerisinde geniş kitlelerin yer aldığı büyük bir sosyal medya platformu olarak biliniyor. Ancak son gelişmelerle birlikte bu böyle devam etmeyecek gibi görünüyor.

Nitekim, Twitter tarafının almış olduğu son kararın artından artık 13 yaş altı kullanıcıların bu sosyal medya ağından uzaklaşması üzerinde çalışılacak ve gerçek kimlikleriyle Twitter üzerinde etkileşime giremeyecekler.

Çocukların bilinçsiz olarak yaptıkları paylaşımların önüne geçilmesi adına hazırlanan yeni düzenlemelerin ardından Twitter kanadının 13 yaş altı kullanıcı içeriklerini yayınlaması yasal olarak uygun görülmüyor.

Paylaşılan içeriklerde yaş ayrımı yapılmasının da olası olmaması nedeniyle, Twitter tarafından 13 yaş altı olanları direkt uzaklaştırma kararı alındı. Bir benzeri olarak WhatsApp’ın da bu yaş sınırlamasını getirdiğini hatırlatalım.

Bu uygulamalarda yaş sınırına takılan yakınlarınızı uyarıyor musunuz? 13 yaş sınırı yeterli mi, yoksa bu rakam 15’e kadar büyütülmeli mi?

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu