Teknoloji

Twitter 175.5 Milyon Dolar Zarar Etti

2014’ün 3. çeyrek sonuçlarını açıklayan Twitter zarar etmeye devam ediyor. Twitter CEO’su Dick Costolo, güçlü bir malî dönem geçirdiklerini belirtirken veriler hiç de öyle demiyor.

2014’ün 3. çeyreğinde 361.3 milyon dolar toplam gelir elde eden şirket, geçen yılın aynı dönemine göre reklam gelirlerini %109 artırarak 320 milyon dolar seviyesine ulaştırdığını duyurdu. Data lisanslama ve diğer kalemlerden elde edilen gelir ise 41 milyon dolar olarak belirtildi.

Twitter tarafından açıklanan verilere göre şirketin uluslararası gelirleri %176 artarak 121 milyon dolar oldu. Bu da toplam gelirin %34’üne eşit.

Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 168.5 milyon dolar gelir sağlayan twitter, bu yıl gelirlerini muazzam oranda artırmış olsa da zarar etmekten kurtulamadı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde 64.6 milyon dolar zarar açıklayan şirket, bu yıl 3. çeyrekte 175.5 milyon dolar zarar açıkladı.

Öte yandan Twitter’ın aktif kullanıcı sayısının %23 artarak 284 milyona ulaştığı kaydedildi.

Açıklamaların ardından New York borsasında %3 değer kaybeden Twitter hisseleri, kapanış sonrası işlemlerle birlikte %13’e kadar değer kaybı yaşadı.

Tüm bu haberlerin ardından ise dünyayı kasıp kavuran olaylarla gündeme gelen Twitter’ın arka arkaya büyük zararlar açıklamasına rağmen ayakta kalabiliyor olmasının sebebi hikmeti insanı düşündürüyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu