Sosyal Medya

Twitter Doğum Gününü Özel Bir Video Klip İle Kutlayacak

Bugün Twitter'ın doğum günü. Twitter doğum gününü hazırladığı özel bir video klip ile kutlayacak.

Twitter 2006 yılında 21 Mart' ta doğdu. İnternet hızının 3G' ye yükselmesi ile birlikte Türkiye' de yaygınlaşmaya başladı. Geride bıraktığı 10 yıllık ömründe Twitter en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olmayı başardı. Öyleki 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı mevcut. 

Twitter Doğum Gününü Özel Bir Video Klip İle Kutlayacak

Bu on yıl içinde Twitter bir çok dönüm noktası yaşadı ve bu noktaları bilmeyen kullanıcılarına bu dönemleri anlatmak için özel bir video hazırladı. Twitter kullanıcılarla paylaşmak istediği konulara ve mesajlara doğum günü vesilesiyle bu video ile ulaşacak.

Twitter bu videoda son dakika haberlerinin ne kadar önmeli olduğunu, geçen bunca zaman çinde dünyamızın yaşadığı en önemli olaylarda nasıl bir rol oynadığı, en popüler konu etiketleri, en popüler tweetlere yer verirken, tabiki kullanıcılarına teşekkür ediyor. Videoda Twitter' ın yan ürünleri olan, Vine ve Periscope' tanda bahsediliyor. 

Videonun en ilgin kısmı teşekkür notu kısmı. 140 karaktere sığdırılmaya çalıılan bir not var, fakat yazan kişi 140 karaktere sığdıramıyor ve son bir düzeltme ile  #LoveTwitter etiketi ve özel emoji yi ekliyor. Asklına bakarsanız dün bu konudan bahsetmiştik. 140 karakter limitini kaldıracak mı diye, bu da Twitter'ın 140 karakter sınırlamasını kaldırmayacağına dair bir işaret gibiydi.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu