Uygulama

Whatsapp Gold Nedir?

Whatsapp Gold nedir? Son zamanlarda tüm dünyadaki Whatsapp kullanıcılarına virüslü bir mesaj gönderilmeye başlandı. Whatsapp’ın resmi internet sitesinde Whatsapp Gold adında bir özel versiyondan bahsedilmiyor. Peki bu ne?

Yeni bir Whatsapp sürümünden söz eden söz konusu virüslü mesajın kaynağı henüz bilinmiyor.

Öncelikle Whatsapp’ın Gold diye bir versiyonu olmadığını, Whatsapp Gold’un zararlı bir yazılım olduğunu ve kötü amaçlı yazılımcılar tarafından tuzak olarak kullanıldığını belirtelim. Kullanıcılara ek olarak çeşitli özellikler sunduğu reklamlarıyla indirtilmeye çalışılan Whatsapp Gold virüsünün neler yapabileceği henüz bilinmiyor. Köşeye eklemekte fayda var ki bu söz konusu tuzak sadece Whatsapp Gold olarak değil, ayrıca Whatsapp Plus adıyla da paylaşılıyor.

Kişisel verilerinizin çalınması ve mobil verinin aşırı kullanımı gibi sonuçlar doğurabilecek olan bu durum, kullanıcılar tarafından kısa sürede fark edilmeli. Özellikle Whatsapp’tan sadece bu söz edilen isimlerle gelen mesajlardan değil, herhangi bir tanınmayan numaradan gelen bağlantıya tıklandıysa bile bu duruma şüpheyle yaklaşılmalı. Zira görünürde bir değişiklik yokmuş gibi dursa bile akıllı telefonunuzun arka planında sizin fark etmediğiniz eylemler yapılabilir.

Eğer bu tarz bir durumla karşı karşıya kaldıysanız telefonunuzu sıfırlamanızı tavsiye ediyoruz. Henüz hangi ülkelerdeki kullanıcıların bu virüsle karşı karşıya kaldığı ve bu virüsün kaç kişiyi mağdur ettiğine dair net bir bilgi yok. Ancak bu zararlı bağlantıya yurt dışındaki bir çok ülkede rastlandığından söz edelim.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu