Uygulama

WhatsApp Sesli Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp güncellemeleri, geliştiriciler tarafından kesintisiz sunulmaya devam ediliyor. Peki son olarak güncellenen özelliklerden birisi olan WhatsApp sesli konuşma nasıl yapılır?

Uzun zamandır WhatsApp grup görüşmelerinin yalnızca metinden ibaret olması eleştiriliyordu. Ancak WhatsApp geliştiricileri bu durumu çok fazla göz ardı etmedi ve yeni sunulan bu güncellemeyle birlikte WhatsApp grup konuşmalarına sesli grup çağrısı özelliği eklenmiş oldu.

WhatsApp Sesli Grup Konuşması Nasıl Yapılıyor?

WhatsApp gruplarında sesli konuşmak için yalnızca sağ üst kısımda yer alan arama butonuna tıklamanız yeterli olacak. Şimdiden endişelenmeyin, bu buton yer aldığınız gruptaki herkesi değil yalnızca sizin seçmiş olduğunuz kişileri arayacak. Böylece grupta anlık meşgul olan kişileri de rahatsız etmemiş olacaksınız.

WhatsApp Grup Konuşmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

WhatsApp sesli konuşma yapmadan önce ilk olarak Wi-Fİ yada mobil veri olmak üzere aktif mobil internet bağlantınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bir kişi yerine, fazlaca kişiden gelen; resimlerin, videoların ve diğer dosyaların normal Standartlara göre daha fazla MB tüketebileceği ihtimalini unutmayın.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu