Sosyal Medya

WhatsApp Yeni Özellik: Alıntı Yapma

Anlık iletişim uygulaması WhatsApp her geçen gün yeni özellikler duyuruyor. Konuşma anında alıntı yapma özelliğini duyuran WhatsApp bakalım bu özelliği ne zaman uygulama içine monte edecek.? WhatsApp alıntı yapma özelliği nasıl çalışıyor? Henüz Beta aşamasında test edilen bu ilginç özellik ile ilgili detaylar ve şimdi test etmek için yapmanız gerekenler haberimizde…

Yeniliklerine hız kesmeden devam eden WhatsApp, daha önce duyurduğu GIF özelliği ile gündemde iken şimdi de herhangi bir konuşma halindeyken alıntı yapma özelliğini test ediyor. Peki, WhatsApp alıntı yapma özelliğini nasıl kullanacağız ve bu yeni özellik ne işimize yarayacak?

 

WhatsApp konuşmalarında özellikle uzun süren konuşmaların başında, yazılanları gönderip bir şeyi ispatlamak için ekran görüntüsü alıp göndermek durumunda kalıyorduk. WhatsApp alıntı yapma özelliği sayesinde gönderilen herhangi bir mesajı kopyalayıp, “alıntı yap” seçeneği ile yapıştırıp mesaj olarak gönderebilirsiniz.

WhatsApp Yeni Özellik: Alıntı Yapma

WhatsApp 2.16.118 Beta sürümü ile sunulan bu yeniliğin ilerleyen günlerde iOS, Android ve Windows Phone kullanıcılarına sunulması gerekiyor.

Android işletim sistemi kullanıyorsanız ve bu özelliği hemen denemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak WhatsApp 2.16.118 Beta sürümünü indirip mesajlarınızda alıntı yapmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Beta İndir

Kaynak: AndroidPolice

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu