AndroidMobil

Xiaomi Artık Türkiye’de

Reklam

Bilindiği üzere Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, ilk akıllı telefonunu yaklaşık 3 sene kadar önce piyasaya sürerek, teknoloji piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Ürettiği telefonların gerek tasarımı gerekse fonksiyonel özellikleri, beklenenin üstünde bir kalitede olunca, yüksek satış rakamlarına ulaşarak, piyasaları alt üst etti.

Ticaret Sicil gazetesinde yayınlanan habere göre Xiaomi, İstanbul Maslak’ta ofis açtı. Böylelikle Çinli üretici, Türkiye teknoloji piyasasına daha yakından girmeyi hedefliyor.
Xiaomi’nin geliştirerek piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar, uygun fiyat avantajlarıyla diğer akıllı telefon üreticileri korkutmaya başladı. Zira fiyatının uygun olması kadar, akıllı cep telefonlarının oldukça kullanışlı olması da telefon satış fiyatlarına etki etti.

Xiaomi

Dünya akıllı telefon pazarında ilk 5 teki yerini koruyan Xiaomi, şimdiye kadar 3 yıl içerisinde piyasaya 10 farklı telefon modeli sundu. Akıllı telefon pazar payına bakıldığında ise, %5.1’lik bir pazar payına sahip.

xiaomi

Xiaomi yetkilisinin duyurduğu habere göre, Çinli akıllı telefon üreticisi yakın zamanda yeni bir akıllı saatide piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak tasarladıkları yeni saat hakkında, detaylı hiçbir bilgiye yer verilmedi.

Xiaomi ile ilgili diğer haberlerimize de göz atabilirsiniz…

Akıllı Telefon Pazarında Dünya Üçüncüsü Oldu Xiaomi 65 Dolara Akıllı Telefon Satacak Xiaomi’den Yeni 64-bit Tablet

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu