Xiaomi

Xiaomi Mi 9 Özellikleri Neler?

Xiaomi Mi 9 özellikleri neler olduğunu merak edenler için ufak sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. İşte bu telefonla ilgili bilinmeyen birkaç detay…

Mi serisi son yıllarda Xiaomi firmasının üzerine ağırlık verdiği ürün gruplarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı son cihazlardan biriyse Mi 9 modeli. Bu telefon tasarımdan daha çok donanım özellikleriyle dikkat çekecek gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 9 Özellikleri Neler? Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Xiaomi Mi 9 şüphesiz ki bugüne kadar şirketin ürettiği en iyi telefon modellerinden birisi olma yolunda emin adımlarla geliyor. Cepheus kod adıyla üzerinde çalışmaların yürütülmekte olduğu bu telefonun en çok dikkat çeken tarafı 48MP olacağı iddia edilen arka kamerası.

Xiaomi Mi 9’un beklenen özelliklerinden bir diğeriyse ekrana gömülü olması planlanan parmak izi okuyucu özelliği. Parmak izi okuyucusunun ekrana gömülü olmasının ardında yatan en büyük avantaj tasarım yönüyle ortaya çıkıyor. Telefonda kötü görünen harici bir çentik bulunmadan bu önemli özellik entegre edilebilecek.

Kutudan Android Pie işletim sistemiyle birlikte çıkması planlanan bu telefonda yer alması beklenen özelliklerden bir diğeriyse 5G desteği olacak. Xiaomi Mi 9 özelliklerine katkı katan unsurlardan bir tanesi de 6GB RAM olacak. Şuan resmi olarak teyit edilmese de 6/8GB RAM desteğine yer verilmesini bekliyoruz. Bu kadar iddialı gelen bir telefon için 6GB RAM Xiaomi Mi 9 genel sistem özelliklerini maksimum seviyeye ulaştırmıyor. İşlemci olaraksa 7nm Snapdragon 855 bulunacak.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu