Xiaomi

Xioami Pocophone F1’e 3 Yeni Güncelleme Geliyor

Xiaomi yalnızca ana markası altında olan ürünler üzerine çalışmıyoruz. Bunun beraberinde ürünlerini geliştirmeye devam ettiği Pocophone gibi alt markaları da var. Firmanın bu modeller üzerinde çalıştığı son cihaz ise Pocophone’un amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz F1 modeli. Pocophone F1 aldığı büyük güncellemelerle birlikte önemli değişimler yaşayacak.

Xiaomi’nin alt markası olan Pocophone’un yakalamış olduğu başarı takdir topluyor. Bu başarının üzerine gitmek isteyen firma Pocophone Hindistan aracılığıyla yaptığı duyuruda F1 modeline ilişkin 3 önemli güncellemenin yayınlanacağını duyurdu.

Manmohan Chandolu (Pocophone Hindistan Genel Müdürü), son olarak gelmesi planlanan güncelleme ile birlikte 960FPS ağır çekim özelliğinin ekleneceğini vurguladı. Saniyede 960 kare birçok telefonda var olmayan bir özellik olarak düşünüldüğünde akıllara ilk olarak F1’in kamerasıyla ön plana çıkacağı geliyor. Telefona eklenecek olan bu özellikle birlikte cihaz profesyonel kameralara yakın bir kalitede çekim yapmış olacak. Cihazın altına birde kamera tripodu eklediğinizde telefonu öz çekim ve diğer uğraşlarınızda profesyonel bir kamera olarak kullanabiliriniz.

Pocophone’a eklenmesi planlanan tek özellik saniyede 960 kare çekimi değil. Aynı zamanda “Süper Gece Çekimi” ve 4K çekimlere yönelik eklemeler de yapılacak. Süper gece çekimi özelliğiyle birlikte ortamda var olan en hafif ışık bile maksimum oranda kullanılacak ve önemli ölçüde iyileştirilmiş resimler yakalanacak. Ayrıca yapılan açıklamaya göre bu telefon 4K çekimlerde saniyede 60 kare yakalamayı da destekleyecek.

Pocophone’a ilgili güncellemeler tek paket halinde sunulmayacak. Güncellemelerin %100 tamamlanması açısından yaklaşık olarak 1 ay beklemek gerekiyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu