Samsung

Yeni Samsung İşlemcisi Açıklandı: Exynos 7570!

Samsung firmasının amiral gemisi telefon modellerinde tercih etmiş olduğu Exynos 8890 Octa işlemci modeli mobil sektörde takdir kazanmıştı. Samsung’un telefonlarına güç katan bu işlemciler oldukça dikkat çekmişti.

Üst seviye telefonlarda yaşanan bu gelişmenin ardından Samsung firması alt ve orta seviyedeki telefonlarında kullanacağı Exynos 7570 Quad çipsetinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Samsung’un duyurusunu gerçekleştirdiği bu yeni işlemci modeli ARM Cortex-A53 tabanlı ve 14nm FinFET üretim teknolojisinden geçmiş bulunmakta.

samsung-exynos-7420-chip

Uygun fiyat aralıklarında satışa sunulacak olan alt ve orta seviye telefonlarda kullanılması planlanan bu işlemci modeli ayrıca nesnelerin internet aygıtlarında da yer alacak.

LTE ve Cat 4 desteğiyle kullanıcıların karşısına çıkan 7570 işlemci modeli kullanılacak olan telefonlarda; WXGA ekran özelliği (1366 x 768p), 8/13MP mobil kamera, Full HD video izleme ve kaydetme seçenekleri görülebilecek.

Samsung’un aynı seviyedeki cihazlarında kullanmış olduğu eski işlemci serisine göre %30 daha iyi seviyede enerji verimliliği ve %70 performans artışı yaşanacak. Samsung bu çipsetle birlikte alt ve orta seviyelerde yer alan telefonlarında önemli ölçüde performans artışı yaşanmasını hedefliyor.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu