Teknoloji

Yeni Versiyonu İle Google Play Store

Reklam

Telefon kullanıcıların isteklerine göre uygulamalara kolayca ulaşıp rahatça indirebilecekleri bir platform olan Google Play Store’da yeni değişikler kullanıcılarını beklemektedir. Google Play Store Android’in uygulama mağazasıdır. Her gün milyonlarca kişinin girerek kullandığı bu alana ilgi büyük olunca kullanıcıya kullanımda kolaylıklar sağlayacak ve rahatça gezinme olanağı sunulan arayüz değişikliğine gidilmiştir. Yapılan değişiklerde mobil tarayıcılardaki kullanıcılar fazlaca düşünülmüş durumdadır. Şimdilik belirli kullanıcı alanına ulaşabilen yeniliklerden birisi, uygulamaların altında bulunan yorum bölümünün daha geniş bir alana sahip olmasıdır. Oylama kısmının altında bulunan yıldızlarının renginin de yeşil olması göze çarpan değişikliklerden birisini oluşturmaktadır. Ayrıca yaptığı yorumları silmek isteyen kişiler için de yorum silme seçeneğide Google Play Store’da yerini almış durumdadır. Ayrıca yeni sürümünde beğenme durumlarınızı çevrenizdeki kişilere de kolayca aktarabileceksiniz. Bununla birlikte Play Store arama kısmıda artık yeni özellikler içeriyor.

Yeni Versiyonu İle Google Play Stor

Google Play Store’un yeni sürümünde uygulama kısımları biraz daraltılmıştır. Sağ alan kısmı biraz arttırılarak benzer uygulamaların daha rahatça görüntülenebilmesi adına çalışmalar yapılmaktadır. Google Play Store’un sürümünü aktif hale getirmek adına APK dosyasını yükleyebilirsiniz. İndirme linkleri resmi sitelerinde verilmiş olup buralardan indirip daha sonrasında telefonunuzun bilinmeyen kaynaklar bölümünü aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Google Play Store’un belirli özelliklerini belirtmiş olduğu yeni düzenlemesi en kısa zamanda bütün kullanıcı kesime ulaşacak gibi durmaktadır. İlerleyen günlerde ne gibi değişikliklerin bizleri bekleyeceği ise fazlaca merak edilen konular arasında yerini almaktadır.

Reklam

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Cevap Yazın

Reklam
Başa dön tuşu