Sosyal MedyaTeknoloji

Yerli Yapımı Sosyal Medya Uygulaması: Whispto

Oğuzhan Urulu ve Ayhan Dorman tarafından oluşturulan Whispto uygulaması, Türk yapımı mobil oyun ve uygulamalar alanında en iddialısı olarak görünmekte. 

Whispto, yeni bir sesli sosyal medya ağı olarak karşımıza çıkıyor. iOS ve Android platformunda bulunan bu ağa kendi websitesini kullanarak da erişebiliyorsunuz. Hayata Ses Kat sloganıyla karşımıza çıkan Whispto yapı olarak instagrama biraz benzese de sadece sesli mesajlar bırakarak iletişim kurmanızı sağlayan bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarzda uygulama örnekleri bulunsa da Türkiye'de ilk olan bu sosyal ağın takipçileri ve kullanıcıları da günden güne artmaya devam ediyor.

Twitter'da yazıdığınız her şeye nasıl Tweet adı veriliyorsa uygulama geliştiricileri de takipçilerinize yollayacağınız her ses kaydına Whisp adı verilmiş. Whisp, kısa ve akılda kalıcı.

whispto

Whispler için konulan azami süre 60 saniye olarak belirlenmiş. Alacağınız en fazla 1 dakika süreli ses kayıtlarıyla takipçileriniz tarafından tekrar whisp olarak cevaplanabiliyor olması güzel bir özellik. Whispleri diğer sosyal mecralarda da paylaşabilmenize olanak tanıyan uygulama, aynı zamanda özel mesaj olarak atabilmenizi de olanak sağlıyor.


Farklı bir deneyim sunan Wispto'da etkinlikler, popüler paylaşımlar ve hastagleri de görebildiğiniz uygulamada şimdiden fenomen kullanıcılar bile olmaya başlamış. Hatırlatıcı alarm adı verilen bir özelliği de barındıran uygulama, bu özellik sayesinde alarm kurarken farklı bir deneyim de sağlayabiliyor.

Whipsto 

Whispto Diğer Özellikler

  1. Sınırsız sayıda Whisp kaydetme, dinleme, gönderme 
  2. Whisp'leri dizinler altında depolama
  3. Özel mesaj gönderme/alma
  4. "Tavsiyeler" ve "Trendler" aracılığıyla sosyal alanı genişletme
  5. "Kategoriler" aracılığıyla ilgi alanına göre takip etme
  6. Diğer sosyal mecralarda paylaşım

Uygulamanın yakında çıkacak olan yeni sürümü ile ses kayıtlarınıza fotoğraf ekleyebilmek gibi çeşitli yeni özellikler de yer alacağını belirten uygulama geliştiricileri gerçekten güzel ve kullanışlı bir uygulama yapmış.

Whipsto Alarm ile kullanım

Son olarak web sitesi üzerinden de takibi yapabildiğiniz whisp takibiyle de güzel bir özellik katan uygulama bu açıdan da güzel bir seçenek sunarak kullanıcıları bilgisayarları üzerinden de whisp dinleyebilmelerine olanak sağlamış.

Whipsto İnternet Sİtesi

Uygulamayı Google Play' den indir

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu