Teknoloji

YouTube Arka Planda Video Yüklemesine İzin Geldi!

YouTube video servisinin Android uygulamasında yayınladığı son güncellemeler ile birlikte kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almıştı. Güncellemeler sayesinde Android kullanıcıları, başka bir uygulama üzerinde çalışırken bile YouTube üzerinden müzik dinleyebiliyor. Google' un güçlü servislerinden biri olan Youtube son yayınladığı Android yeni güncellemede ise kullanıcılar başka bir uygulamayla uğraşsa bile YouTube arka planda video yüklemesi yapabilmelerine olanak sağlıyor.

YouTube Arka Planda Video Yüklemesine İzin Geldi!

Arka planda video yüklenebilmesi, YouTube kullanıcılarının uzun süredir beklediği özelliklerden biri aslında. Mobil kullancıların çoğu için sıkıntı olan bu durum karşısında oldukça memnun kalmış görünüyor. Kullanıcıların, inteneti az çeken bölgelerde bu yeni özellik sayesinde arka planda video yükleme ile bu sıkıntılı bekleyişin önüne geçilmiş gözüküyor.

YouTube videolarının yüklenmesini beklerken Twitter, Facebook yada Chrome' da gezinmek, e-posta kontrol etmek mümkün hale gelmiş durumda.

YouTube Arka Planda Video Yüklemesine İzin Geldi!

Fakat arka planda video yükleme özelliğinin Android cihaz sahiplerine dağıtılması zaman alacak. Android N Geliştirici Ön İzlemesi ile tanışanların yeni YouTube güncellemesine erişim konusunda da öncelikli olması bekleniyor.

Akıllı telefon kullanıcıları söz konusu özelliğe erişip erişemeyeceklerini cihazlarının Ayarlar bölümündeki Uygulamalar sekmesi üzerinden YouTube’a bakarak kontrol edebilir.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu