Sosyal Medya

YouTube’ dan 360 derecelik değişim

Reklam

Hepimizin kullandığı video sitelerinden biri olan Youtube önemli bir özelliği hayata geçirdi. Bugünden itibaren kısmı olarak kullanıcıların kontrol edebileceği 360 derecelik reklamlara destek vermeye başladı. Ünlü video sitesi Youtube, Mart ayında 360 derecelik videolar konusunda atılım yapmıştı. Şimdi ise karşımıza bu videoları reklam amaçlı kullanımı ile çıkıyor.

Vidoe izleyicilerini videoların ortasına koyup, izleyicilerin aşağı, yukarı, sağa ve sola bakmasına imkan tanıyan açı ile videolara bakmamızı sağlayan bu tür videolar sitede baya bir içerik birikmeye başladı. İzleyicilerin kontrol edebildiği bu videoların izlenimi konusunda Youtube önemli veriler elde etmiş durumda. Youtube da bu istatistiklerden yola çıkarak bu tür videoları bir kazanç kapısına döndürdü. Dolayısıyle 360 derecelik videolar reklam olarak da yayınlanmaya başlamış durumda.

Coca Cola ve Nike gibi büyük firmalar ile işe start veren Google, çekilen reklam filminin %36′sında sonuna kadar izleme oranına ulaşınca alınan kararın doğruluğundan emin olmuş görünüyor.

Örnek olarak Coca Cola reklamı; kendinizi kola şişesi gibi hissediyorsunuz…

Bu videoya da aşağıdan göz atabilirsiniz.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu