Sosyal MedyaTeknoloji

Youtube Kids Çıktı

Dünyanın en büyük sosyal video ağı olma özelliğini elinde bulunduran Youtube, birkaç gün önce çıkardığı Youtube Kids ile de, ilk kez çocuklara yönelik bir alan oluşturmuş oldu. Tamamen çocuklar için geliştirilen Youtube Kids, çok sayıda ebeveyninde bir yıllık bir süre içerisinde ortaya koyduğu çalışma ile ortaya çıktı.

Arayüzüne bakıldığında yine tamamen çocuklara özgü bir arayüz kullanılan uygulama, çocukların kullanabileceği şekilde basit tasarımı ile de ön plana çıkıyor. Youtube Kids' te, çocukların dinleyebileceği müzik ve yayınlara yer verildiği gibi, eğitimlerine yardımcı olabilecek birçok yayınada ulaşmak çok kolay. Bu yayınlara ulaşmak için 8 büyük puntolu kategori oluşturulmuş.

Youtube Kids Çıktı

Uygulamanın en güzel yanlarından birisi de, çocuklar için uygun olmayacak aramaların engellenebilir olmasıdır. Pornografik içerikler aranmaya çalışıldığında uyarı olarak, "Başka bir şey dene" uyarısı çıkıyor. Aynı zamanda ebeveynlerin, uygulamayı çocuklarının ne kadar süre kullanacaklarının ayarlanmasına da olanak tanınmış.

Youtube Kids Çıktı

Başlangıç olarak sadece Android cihazlar için yayınlanacağı söylense de, şuanda hem Android, hem de İOS platformları üzerinden yayın yapmakta.  Her ne kadar indirilmesi konusunda konum bilgileri değiştirilerek başka ülkelerde de indirilebilir olsa da, şuan için sadece ABD'de yer alan resmi marketlerden indirilebilmektedir.

İşte Youtube Kids videosu;

Youtube Kids kullanıcı yorumlarınızı, aşağıdaki panelden bizimle paylaşabilirsiniz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu