AndroidTeknoloji

Xiaomi 65 Dolara Akıllı Telefon Satacak

Çin kökenli akıllı mobil cihaz üreticisi Xiaomi, 65 dolardan satılacak akıllı telefon üretmeye hazırlanıyor. Fiyatının ucuz olması Xiaomi’nin klasik Çin malı üreticilerinin kalitesizliğini taşıdığını düşünmeyin. Zira firma ürettiği son derece kullanışlı akıllı telefonlar ile, kalitesiz Çin malı algısını çoktan yıkmış durumda.

Yabancı teknoloji bloglarında, Xiaomi hakkında sıkça geçen haberlere göre, Çinli teknoloji firması Xiaomi çok ucuz fiyata akıllı cep telefonu üretmeye hazırlanıyor. Zaten bugüne kadar ürettiği cep telefonları, diğer cep telefonlarına göre daha uygun fiyatlarla satılsa da, firma yeni üreteceği akıllı cep telefonları ile fiyatları daha fazla düşürmenin peşinde.
Leadcore çip üreticisi ile de anlaşan Xiaomi, yeni üreteceği akıllı telefonun fiyatını ise 65 dolar olarak belirledi iddiaları gündemde.
Firmanın yeni üreteceği akıllı telefonlarda, Leadcore LC1860 çipini kullanacağı da gelen haberler arasında yer almaktadır. Bu çip 2 Ghz saat hızında çalışabilme özelliğine sahip olup, Mali T628 grafik işlemci özelliğini de desteklemektedir.

Xiaomi’nin 65 dolara üreteceği akıllı telefonun, diğer özelliklerinin ise yakın zamanda teknoloji bloglarında yayınlanması bekleniyor. Ayrıca Xiaomi’nin daha önce ürettiği akıllı telefonlarda, kalitesini ve kullanılabilirliği gösterdiğini söylemek asla yanlış olmaz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu