Sosyal Medya

En İyi Instagram Analiz Araçları

En sık kullanılan sosyal medya ağlarından bir tanesi olan Instagram, popülarite yakalayarak kazanç elde etmek isteyenlerin ilgi odağı haline geldi. Instagram’da yalnızca eğlence amaçlı takılma kavramının tamamen dışında kalan bu kullanıcılar gelir düzenlerini bozmamak ve daha fazla kazanç elde edebilmek adına sosyal medya optimizasyonu yapmaya ihtiyaç duymaktalar. Sosyal medya optimizasyonu için kullanılan en iyi instagram analiz araçları sayesinde ilgili hesabın; ne kadar beğeni, takip, yorum, engelleme, izlenim vb. aldığı saptanabilmektedir.

Peki, Instagram ayarlarını maksimum seviyede tutmak için hangi Instagram analiz araçlarını kullanmak gerekir? İşte detaylar…

En İyi Instram Analiz Araçları

Agorapulse

Sosyal medyada yüksek etkinlik düzeyine sahip kullanıcılar yalnızca bir hesap kullanmakla yetinmez. Ana ve yedek hesaplarını desteklemek amacıyla üçüncü tekil hesaplara ihtiyaç duyarlar.

Bu durumda her Instagram analiz aracını kullanarak tüm hesapları aynı yerden takip etmek mümkün olmaz.

Ancak Agorapulse de tam aksine birden fazla sosyal medya hesabınızı, tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. Elbette tek çoklu, birden fazla Instagram hesabı takip aracı Agorapulse değil.

Sprout Social

En favori Instagram analiz araçlarından bir tanesi de Sprout Social olarak karşımıza çıkıyor. Bu Instagram analizi aracının en gözde özelliği herhangi bir paylaşımı gelecek zamanda paylaşılabilmesi adına, zamanlayıcıya ekleyebilmeniz.

Bunun beraberinde hesap etkinliği ve performansı gibi ayrıntıları da aynı Instagram takip sitesi üzerinden inceleyebiliyorsunuz.

Minter.io

Kısa zaman aralığında büyük değişimler gösteren birçok internet algoritmasıyla karşılaşmış olsak da uzun zamandır değişmeyen başlıca özelliklerden bir tanesi gönderi zamanlamasıdır. İlk paylaşan, aynı seviyede etkinliğe sahip diğer hesaplara göre biraz daha yüksek şansa sahiptir.

Mintor.io ise gönderilerini en doğru zamanda paylaşmak isteyenlere özel olarak hazırlanmış; Instagram zamanlı paylaşma aracı veya Instagram gönderi zamanlama sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal mesajlarınızı zamanında paylaşmayı unutanlardansanız bu aracı öneriyoruz.

Keyhole

Instagramda yeterli etkinliği gösteriyor ancak hala kullanıcılarınızı memnun etmeyi başaramıyor musunuz? O halde Keyhole Instagram aracına ihtiyacınız var.

Bu araç kullanıcılara hangi zaman aralıkları içerisinde, hangi kategoride ve konuda içerik sunulabileceğini söylüyor.

Bu sayede kullanıcılarınızın memnun olmayacağı içerikler paylaşmaktan kurtuluyorsunuz.

Socialbakers

Instagram reklam performansında istediği düzeye ulaşamayanların alternatif araçlar kullanarak performans analizi yapması ve kendilerini iyileştirmesi gerekiyor.

Burada devreye giren Instagram reklam takip, analiz aracı Socialbakers hesaplarınızın reklam performansını analiz ederek size ilgili raporları sunuyor.

Bu uygulamada yer alan birçok araç sayesinde Instagram reklam performansı analizini daha iyi yapabileceksiniz.

Iconosquare

Iconosquare standardın dışına çıkmak isteyen Instagram analistlerinin tercih ettiği en önemli araçlardan bir tanesi olarak biliniyor. Bu Instagram analiz aracı yalnızca standart gönderileri değil aynı zamanda storyleri de inceleyebiliyor. Bir bakımdan Iconosquare Instagram Story analiz aracı olarak da tanımlanabilir.

Tüm bunların yanı sıra ilgili aracın Google Chrome eklentisi sayesinde takipçilerinizle direkt olarak etkileşim kurma imkanına da sahip oluyorsunuz.

Rival IQ

Rival IQ yalnızca sıradan Instagram kullanıcılarının değil aynı zamanda; Amazon, Tableau vb. gibi büyük şirketlerin sosyal medya analizi yapmak için kullandığı araçlar arasında yer alıyor. Bu bakımdan referansı en yüksek Instagram takip sitelerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Üstelik bu araç yalnızca sizin performansınızı raporlamakla sınırlı kalmıyor, aynı zamanda sektörde yer alan rakiplerinizin performansı hakkında da bilgi veriyor.

Kısa zaman aralığında, hızlı büyümeler yaşayan Instagram sıradan kullanım teknikleriyle yönetilemiyor. Bu bakımdan en iyi Instagram analiz araçlarını kullanmak gerekiyor. Peki Instagram’ı etkin olarak kullanıyor musunuz? Sizin favori sosyal medya analiz aracınız hangisi?

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu