Sosyal Medya

Instagram Profilime Kim Bakmış?

Instagram profilime kim bakmış sorusu bu sosyal medya ağını kullanan çoğu kullanıcının zihnini kurcalamaya devam ediyor ve buna ilişkin olarak birçok işlem yapılıyor.

Örneğin, Instagram profiline bakanları öğrenebilmek, Instagram profiline bakanların listesini bulmak, Instagram profilime bakanların isimleri gibi aramalar yapılıyor.

Bu aramaların karşılığında ise bazı PC ve mobil uygulamaları sunuluyor.

Instagram Profilime Kim Bakmış?

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği soruların başında; “Instagram profilime bakanları görebilir miyim?” olmakta. Instagram profilime bakanları görmem mümkün mü? 

Bu kitle yalnızca paylaşım yapmakla sınırlı kalmayıp gönderdikleri içeriklerin kimleri etkilediğini, hedef kitlesini ve profiline bakanları da öğrenmeye çalışarak sosyal medya kullanımında daha etkin bir role bürünmeyi hedefliyorlar.

Instagram Profilime Kimler Bakmış?

Instagram profilinde kimler gezmiş öğrenmek için atılan adımlardan çoğunun yanlış olduğunu belirtmemizde fayda var. Instagram profiline kimler bakmış öğrenebilmek adına indirdiğiniz hiçbir uygulama vadettiklerini tarafınıza sunamaz.

Tüm bunlar kötü niyetli kesimin amaçlarını gerçekleştirebilmek uğruna sosyal medya kullanıcılarına vadettikleri kandırmacalardan ibarettir. Bu uygulamaların ana amacı öncelikle şifrenizi ardından da hesabınızla ilgili diğer ayrıntıları öğrenmektir.

Şifrenize ulaştıktan sonraki hedefleri ise haberiniz olmadan hesabınızdan takip ve like kasarlar. Daha da kötüsü hesabınızın çalınma riski de vardır.

Bu durumlar dikkate alınarak Instagram profiline girenleri öğrenme programlarına karşı dikkatli olmak gerekmektedir.

Instagram kullanıcıları her ne kadar yukarıda sözü geçen tehlikenin farkında olduklarını düşünseler de bazı reklamlar dolayısıyla hata yapabiliyorlar.

Örneğin “Instagram profilime bakanları öğrendim” tarzında bilgisayar ortamında özel olarak hazırlanmış görseller paylaşılabiliyor. Böylece sosyal medya kullanıcılarını kandırmak daha da kolay hale geliyor.

Instagram Profiline Bakanları Öğrenme Uygulamaları

Instagram profiline bakanları öğrenme uygulamalarına karşı dikkatli bir tutum içerisinde olmak ve dikkati elden bırakmamak gerekiyor.

Bu tarz uygulamaları gördüğünüzde hemen göz ardı etmeniz ve arkadaşlarınızı da uyarmanız gerekmektedir.

Siz bilinçli davransanız bile hesap şifrenize sahip olan yakınlarınız bu tuzağa düşebilir.

Dolayısıyla bir kişiyle hesap paylaşımı yapıyorsanız bu konuları hatırlatmakta fayda olduğunu unutmayın.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu