Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda Emoji Kullanmak ister misiniz? Nasıl Kullanılır?

Mobil kullanımın günden güne arttığı bu günlerde emoji kullanımı da giderek yaygınlaşıyor. Bilgisayarınızda emoji kullanmak ister misiniz başlıklı yazımızda bunu nasıl yapacağınızı sizler için anlattık. Sosyal medya veya mesajlaşma uygulamalarımızda sıklıkla kullandığımız bu güzel ifadeler artık bilgisayarımızda da rahatlıkla kullanabileceğiz.

Facebook, Twitter gibi sosyal medya ağlarında ifadelerimizi belirtmek için emoji kullanıyoruz. Bunu da genelde akıllı telefonlarımızda bulunan klavye ile yapıyoruz. Tabii bu iki sosyal medya aracının dışında WhatsApp günlük mesajlaşma uygulamasını da yoğunlukla kullanıyoruz. Geçen yıl WhatsApp Web hizmetini devreye sokmuştu. Bu hizmet bizi WhatsApp kullanırken sadece akıllı telefonumuzu kullanmak derdinden de kurtarmıştı. WhatsApp Web hizmetini nasıl kullanılacağına dair bilgileri paylaşmıştık.

Bilgisayarımızdan WhatsApp kullanımı rahatlığından sonra da emoji kullanımı isteği daha da fazlalaştı. Facebook, WhatsApp hali hazırda bu desteği sunuyor. Fakat bazen bu ifadelerin kullanımı oldukça yetersiz kalıyor.

İşte bizde sizlere birbirinden güzel emoji ifadelerini bilgisayarınızda nasıl kullanacağınıza dair bir yazı hazırladık.

1- Güncel bir tarayıcıya (genelde Chrome kullanılıyor) basit bir eklenti kurulumu ile işe başlayabilirsiniz. Aşağıda linkini paylaştığımız eklentilerden Emoji Input kurun. Kurulum işlemini bitirdikten sonra sağ üst köşede çıkacak olan simgeye tıklayın. İstediğiniz emoji ifadesini kolaylıkla kopyalayıp, paylaşın.

Chrome Emoji Eklenti

Bilgisayarınızda Emoji Kullanmak ister misiniz? Nasıl Kullanılır?

2- Bir diğer yöntem ise eğer eklenti kullanmak istemez iseniz emoji sitelerinden istediğiniz ifadeyi kopyala – yapıştır yöntemi ile herhangi bir yerde kullanabilirsiniz.

Emoji Siteleri

getemoji.com
emojikeyboard.org

Eğer Android telefonunuz var ise “Android’de Kişisel Emoji Eklemesi Nasıl Yapılır?” adlı haberimiz de ilginizi çekebilir.

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

4 Yorum

  1. Bilgisayarınızda Emoji Kullanmak ister misiniz? Nasıl Kullanılır?
    Tam cevabı aldım teşekkürler yalnız şunu belirteyim eklentisiz daha iyi olur arkadaşlar

  2. Emoji Kullanmak ister misiniz? Nasıl Kullanılır? diye bir soruya ancak evet derim 🙂 Bilgisayar olsun telefonda olsun her türlü kullanıyoruz valla ama bak bu WhatsApp Web olayını da bilmiyordum. Thank u androidegel.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu