Android N’ de 3D Touch / Force Touch Olacak Mı?

Android kullanıcılarının heyecanla beklediği Android 7.0 işletim sisteminde 3D Touch özelliği olacak mı? Etkinliğe az bir zaman kala konuya dair son gelişmeleri paylaşıyoruz.

Android N’ de 3D Touch / Force Touch Olacak Mı?

Paylaş

Google’ ın 18 ve 20 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği Google I/O etkinliğinde Android 7.0 işletim sisteminin tanıtımı yapılacak. Yapılacak değişiklikler noktasında radikal gelişmeler beklenmese de, arka planda önemli işlevlerin sunulması bekleniyor.

Android N işletim sisteminde olacağı iddia edilen özelliklerden birisi de Force Touch ya da 3D Touch adıyla bildiğimiz basınca duyarlı ekran.

android-n-3d-touch

Ancak Recode isimli sitede yapılan haber Android kullanıcılarının bu özellik için bir süre daha bekleyeceğini işaret ediyor. Google konuyla ilgili yorum yapmazken, internet devinin ilerleyen günlerde Android N için gelecek bir güncellemede 3D Touch / Force Touch özelliğini eklenmesi bekleniyor.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir