MobilTeknoloji

2015 En Güçlü Android Telefonları Testini Kim Kazandı

Bu konuda en çok övgü alan telefon Galaxy S6 Edge Plus. Daha güçlü, büyük ve şuan içerisinde en hızlı özelliklere sahip telefon olduğu söylendi. Fakat yapılan testlerin ardından işin aslında böyle olmadığını, çok farklı boyutlarda olduğunu gördük. Aşağıya bakacak olursak 2015 en güçlü Android telefonlarını listeleyen sıralamayı görebiliriz.

En güçlü telefonları belirlerken öncelikle 6 tane amiral gemisi seçilmiş. Bunlar Xperia Z3+, One Plus 2, LG G4, S6, S6 Edge, HTC One M9 gibi telefonlar. Her biri üç farklı test uygulamasından geçti. AnTuTu, Vellamo ve Geekbench 3. gibi…

2015 Akıllı Telefon Benchmark Test Sonuçları

Testlerin ardından tüm sonuçlar alındı ve 100 üzerinden puanlama usulüyle değerlendirme yapıldı. Bu testlerin ardından Galaxy S6 Edge Plus’ı geride bırakan cihaz ortaya çıktı.

  • AnTuTu Benchmark
  • Vellamo Mobile Benchmark
  • Geekbench 3

Tüm testler incelendiğinde en güçlü cihazın Galaxy S6 olduğu göze çarpıyor. Edge Plus’ta fazladan RAM olsa bile ikinci olarak yetinmek zorunda kaldı.

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu