Teknoloji

Akıllı Telefon Kameraları Yarıştı

Akıllı telefon üreticileri arasında rekabet hız kesmeden devam ediyor. Bu rekabetten pay alabilmek isteyen her firma ürün geliştirmeleri, şık tasarım modelleri ve popüler mobil işletim sistemlerini arkalarına alarak yeni atılımlar peşinde. Akıllı telefon firmaları güçlü batarya, ince esnek tasarımlar, yüksek performans, kamera ve daha birçok özellikle mobil alıcıların beğenisini kazanmak için mücadele sürdürüyor.

Günümüzde Selfie pozlarında popüler hale gelmesiyle birlikte cep telefonlarının ön kameraları bir hayli önem kazanmaya başladı. Artık alıcılar cep telefonlarının yalnızca arka kamerasına değil ön kamera konusunda da titiz oluyor. Akıllı telefon kullanıcılarının kameraya yönelik ilgisi Phone Arena’nın da ilgisini çekti. Bu durumu tamamen netliğe kavuşturmak isteyen Phone Arena rekabetin boyutunu ölçebilmek adına internet kullanıcılarından akıllı telefon kameralarının karşılaştırılmasını istedi.

akilli-telefon-kamera-grafik
Akıllı Telefon Kameraları Yarıştı!
Phone Arena aynı mekân içerisinde, aynı ışık yoğunluğunda ve her biri aynı cismi çekmek üzere yeni nesil akıllı telefonlardan birer fotoğraf aldı ve internet kullanıcılarının oylaması için fotoğraf anketini oluşturdu. Ankete katılan iPhone 6, Galaxy S5, Galaxy Note 4, LG G3 ve Sony Xperia Z3 modelleri arasında anket birincisi, Samsung’un en öne çıkan telefonlarından bir tanesi olan Galaxy Note 4 oldu.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu