AndroidTeknoloji

Android Marshmallow Kullanıcılarıyla Buluştu

Yeni Android işletim sistemi sürümü Marshmallow haberi 4 ay önce kesinlik kazanmıştı. Tarihin 5 ekimi göstermesiyle Android Marshmallow sürümü yayınlandı. Öncelikle yalnızca Nexus telefon modelleri için yayınlanan bu sürümün yakın bir zamanda güncelleme alması ve diğer telefonlarda da kullanılması bekleniyor.

Android Marshmallow işletim sistemi şimdilik yalnızca “Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7, ve Nexus 9” cihaz modellerinde indirilebilir durumda. Yeni sürümün öncelikli olarak Nexus cihazlarda kullanılmasının sebebiyse Google’ın yani Android işletim sistemi yapımcısının Nexus telefon modellerinin de sahibi olması. Android Marshmallow sürümünün yakın bir zaman dilimi içerisinde diğer telefonlara da uyarlanması beklenirken General Mobile ailesinin bir üyesi olan Android One 4G telefon modelinin Android Marshmallow sürümüyle biraz daha erken buluşması bekleniyor. Bu tahminin kaynağıysa Google’ın bu telefonun yapım sürecinde çeşitli katkılarda bulunmasıdır.

Android işletim sistemi yeni sürümü Marshmallow ne zaman diğer telefonlarda kullanılacak kesin olarak bilinmiyor. Bu süreç telefonların markasına ve modellerine göre değişkenlik gösterebilecek. Nexus cihazlar haricinde hangi cihazlar bu güncellemeyle buluşacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu