Nasıl Yapılır?

Android Telefonlarda Numarayı Gizleyerek Nasıl SMS Atılır?

Mesajlaşma uygulamalarının popüler olduğu bu dönemde, sms tarih oldu diyebilirsiniz. Özellikle WhatsApp her akıllı telefon kullanıcısının vazgeçilmezi. Anlık mesajlaşma olarak kullanılan bir çok uygulama var. Android telefonlarda ise ağırlıklı olarak whatsapp kullanılmakla birlikte, facebook messengerında hatırı sayılır kullanıcı kitlesi var. Sms atma alışkanlığını devam ettirenler, gizliliğe önem verip WhatsApp gibi uygulamalara katılmayanlar için önemli bir soru olan numarayı saklayarak sms nasıl atılır sorusunun cevabını arayacağız.

Ülkemizdeki operatörlerin gizli sms atma konusunda kullanıcılara seçenek vermediğini belirtelim. Vodafone dışında numara saklama yapılamıyor.

Gizli Numaradan Mesaj Atma Yapılamayan Operatörler

  • Avea – Türk Telekom
  • Bimcell
  • Turkcell

Vodafone – Gizli Sms Atma Nasıl Yapılır?

  • Vodafone hatlı telefonunuzdan “MESAJLAR” uygulamasını açın.
  • Her zamanki gibi mesaj yazdığınız boş kısma gizli sms göndereceğiniz telefon numarasını 10 haneli olarak yazın.
  • Karşı tarafın numarasını yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak metninizi yazın.
  • Hazırladığınız bu mesajı 4040′ a gönderin.
  • Gönderdiğiniz bu sms karşı tarafa 4040 şeklinde bir başlıkla gönderilecek.
  • Numaranızı saklayarak gönderdiğiniz bu sms, vodafone tarafından normal sms ücreti tarifelendirilebilir.

Yukarıda anlattığımız gibi gizli numaradan mesaj atma işlemi için Vodafone Müşteri hizmetlerinden veya iletişim mağazalarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Vodafone’ da bu şekilde sms gönderim hizmetini kapatmış olabileceğini unutmayın.

Karşı tarafın numarayı göremeyeceği şekilde sms gönderme etik olarak uygun gözükmez. Kötü kullanımlar nedeniyle operatörlerin çoğu kısıtlama getirmişlerdir. Ahlaken de numaranızı gizlemeden mesaj göndermenizi tavsiye ediyoruz.

Android yada iPhone mağazalarında bulunan fake sms uygulamalarının hiçbirinin işe yaramadığını, ücretli uygulama aldığınızda ise hayal kırıklığına uğrayacağınızı da hatırlatalım. Ayrıca mahkeme kararıyla da sms gönderen kişinin kesinlikle bulunabileceğinin de altını çizelim.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu