SamsungTeknoloji

Apple A9 İşlemci Üretimini Samsung’dan TSMC’ye Devrediyor

Reklam

Apple yeni nesil ürünlerinde kullanacağı A9 işlemci üretimini Samsung’ dan alarak TSMC’ye verecek.

Apple ve Samsung firması yeni nesil teknoloji dünyasında yaşanan savaşın en büyük rekabetçileri haline geldi. İki firma arasında süren patent ve satış mücadelesinin yanına birde işlemci üretimi dahil olacak. Çünkü Apple firması A9 mobil işlemcilerini artık Samsung yerine TSMC’ye ürettirecek.

Taiwanese Semiconductor Manufacturing Company Apple firmasıyla arasında bulunan iş birliğini biraz daha artırıyor. Apple’ın Touch ID parmak izi sensörünü daha önce üretiyordu. Şimdi ise yeni A9 mobil işlemci modelinin ana üreticisi olacak. Günümüze kadar Apple ürünlerinde kullanılan işlemcilerin üretimi Samsung tarafından gerçekleştirilmekteydi. İki şirket arasında yaşanan rekabet ve anlaşmazlıklardan sonra Samsung ve Apple arasında iş birliği zaman geçtikçe azalmaya devam ediyordu. Üzerine yeni işlemci üretiminin Samsung’dan alınıp TSMC’ye verilmesini de büyük bir darbe olarak tanımlayabiliriz.

Apple yan parça üretimi konusunda minimum risk politikasını gütmektedir. Firma bu anlayışından dolayı yan parçaların üretimini yalnızca bir firmaya yaptırmaktansa birkaç firmaya yaptırmayı daha makul buluyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu