Giyilebilir Teknoloji

Apple Watch’ a Windows 95 Kurulur mu?

Akıllı saatler artık gündelik hayatımızın bir parçası haline gelmeye başladılar. Apple’ ın gözde saati Apple Watch ile ilgili denemeler yapan geliştiricilere en son olarak Nick Lee adında bir geliştirici katıldı. Daha önce de buna benzer haberlerle gündeme gelen akıllı saatler, giderek geliştiricilerin oyuncağı haline gelmeye başladı. Geçen günlerde hepimizin oyun alanında belki de ilk deneyimi olan Counter Strike oyunu en son akıllı saatlere kurulmuştu.

Apple Watch' a Windows 95 Kurulur mu?

Giyilebilir teknoloji alanının öncüsü konumundaki akıllı saatleri bakalım geliştiriciler daha ne hallere sokacaklar? Geliştirici Nick Lee, Apple Watch cihazına geçmişin efsane işletim sistemi Windows 95 kurmayı başarmış. Aşağıdaki videoda izleyeceğiniz gibi arkadaş biraz uğraşsa da Windows 95′ i Apple Watch’ da çalıştırabilmiş. Kullanırken de zorluk yaşayan geliştirici arkadaşımız bu fikre neden ve nasıl kapıldı bizlerde merak ediyoruz.

Videoyu izleyelim;

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu