AndroidTeknoloji

Batarya sorununa çözüm getiren yeni pil

Mobil teknolojiyi hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olarak gören teknoloji severlerin, canını en çok sıkan şeylerden biriside, kullandıkları mobil cihazların pil ömürlerinin çok kısa süreli olmasıdır.

Hala mobil teknoloji üreticileri bu duruma kesin bir çözüm bulabilmiş değiller.

Ancak mobil cihazların pil sorununu çözmek için geliştirilen bir takım ürünlerde, kullanıcılarına umut ışığı olmaya başladı. Bahsettiğimiz bu ürünlerden bir tanesi de StoreDot firmasının ürettiği pil doldurma cihazı. Zira bu cihaz 30 saniye gibi kısa bir sürede kendisini şarj ederek, akıllı cep telefonlarına ortalama bir gün yetecek kadar güç depolayabiliyor.

Nano teknolojinin nimetlerinden faydalanarak üretilen bu pil, kendini şarj ederken elektrik enerjisini adeta emerek çok kısa sürede enerji depolayabiliyor.

Akıllı mobil cihazların şarj sorunlarına çözüm getirmesi beklenen pil, şuan için hala yapım aşamasında bulunuyor. Şu an üzerinde çalışılmakta olduğu hali cep telefonlarının batarya kısmına sığmayacak kadar büyük. Şarj sorununa çözüm olması beklenen pilin küçültülüp geliştirilmesi ise, 2016 yılında tamamlanacak gibi gözüküyor.

Rus milyarder Roman Abramovich’ın, geliştirici firmayı desteklediği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Batarya sorunu ile ilgili çalışmalar diğer firmalarda da devam ediyor…

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu