Uygulama

Facebook Messenger Güncellendi! İşte Yeni Özellik!

Mobil mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger bugün bir güncelleme alarak önemli bir özelliği aktif hale getirdi ve kullanıcılarına sundu. Facebook’ un mesajlaşma servisi Messenger gelen bu güncelleme ile Live Location “Anlık Lokasyon” özelliği geldi ve kullanıcılarına anlık yer paylaşımı yapabilme imkanı sundu.

Android ve iOs işletim sistemlerine aynı zamanda gelen bu yeni Live Location yani Anlık Lokasyon paylaşımı uygulamadaki lokasyon simgesine tıklanarak yer seçeneklerine ulaşım imkanı sağladı. Bu özelliğe aynı zamanda daha fazla seçenek menüsünden de ulaşabilirsiniz.

Çıkan haritada arama yapabilir yada o anki konumunuzu paylaşabilirsiniz. Bu şekilde artık Facebook Messenger kullanıcılarının “Neredesin” “Şu an neredesin” gibi sorularına cevap verememe yada başka uygulamalardan anlık lokasyon yapma dertleri de son bulmuş durumda.

Facebook tarafından yapılan resmi açıklamada da Facebook Messenger için, “Bir süredir test aşamasını sürdürdüğümüz Live Location özelliği için insanların ihtiyacı olduğunu düşündüğümüzü söyleyebiliriz. Özellikle bir buluşmaya giderken insanlara ne kadar yakında olduğunuzu gösterebilmek ya da oda arkadaşınıza geceleri evden ne kadar uzakta olduğunuzu tarif edebilmek için kullanabilirsiniz. Yerinizi ister tek kişiyle, isterseniz de bir grup insanla paylaşabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış!” açıklaması yapıldı.

Faebook Messenger için halen bir güncelleme alamadıysanız, bir süre beklemenizi tavsiye ediyoruz. Zira iki platformda da güncellemelerin kullanıcıların tamamına aynı anda ulaşmadığı uzun süredir bilinen bir gerçek.

Facebook Messenger İndir (Google Play)

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir Yorum

  1. Face messenger için bence de gerekliydi diğer tüm mesajlaşmalarda var bunda yoktu bence güzel oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu