AndroidAndroTabletSamsung

Hindistan Tablet Pazarının Lideri: Samsung!

Reklam

IDC inceleme ve araştırma merkezi verilerine göre, Samsung‘ un Hindistan tablet pazarında lider konumda olduğu gözlemlendi.

Teknoloji devi Samsung, neredeyse dünyanın tüm ülkelerinde rüştünü ispatlamış durumda. 2014 senenin 3. çeyreğinde daha fazla bir büyüme hacmine sahip olan Samsung, Hindistan tablet pazarında liderliği ele geçirdi. Samsung ICD verilerine göre, Hindistan tablet pazarının %22,2’sine hakim olmuş durumda. Dünya genelinde gerek akıllı cep telefonları, gerekse Tablet ve diğer teknolojik cihazlar anlamında en büyük rakibi olan Apple‘ye de böylece Hindistan’da ezici bir üstünlük sağlamış durumda.

Samsung-Galaxy-Tablet
Hindistan Tablet Pazarının Lideri: Samsung!
Hindistan tablet piyasasında 2.lik ise, yerli üretici olan Micromax‘a ait. Micromax pazar payının %10,9’luk kısmını elinde tutarken, Apple ise pazarın %6,7’sine hakim. Hindistan tablet pazarında kalan %41,4 oranındaki kısmı ise, birbirinden farklı onlarca tablet üreticisi oluşturmakta.

Yine ICD verilerine göre Hindistan’daki tabletlerin Android işletim sistemine sahip tabletler olduğu görülüyor. Yani Android işletim sistemi, Hindistan tablet pazarına hakim konumda. Fiyat açısından Hindistan tablet pazarına baktığımızda ise, 200 doların altında bulunan tabletlerin en fazla tercih edilen tabletler olduğunu söylememiz mümkün. Windows tabanlı tabletler ise Androidler kadar popüler olmasa da, Hindistan piyasasında yavaş yavaş sivrilmeye devam ediyor…

Samsung Haberleri Tablet Haberleri

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Yorum

  1. Samsung gerek tablet gerekse diğer mobil ve giyilebilir teknolojiler sınıfında dünya lideri gerçekten kaliteli işler yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu