Htc

HTC için 2016 İlk Çeyreği Nasıl Geçti?

Uzun süredir ettiği zararlarla gündemdeki yerini koruyan Tayvan merkezli teknoloji devi HTC firması yaptığı son açıklamada yine zarar ettiği açıklamasını yaptı. Bu durumda HTC tarafından toplam olarak art arda 4. kez zarar açıklaması yapılmış oldu. Üç aylık dönemlere göre yapılan bu incelemelerde 2015 yılının 2. çeyrek döneminden bu yana elde ettiği kar oranlarını yakalayamayan bu şirket 2016 yılının ilk çeyreği içerisinde de aradığı kazanca ulaşamadı. Toplam olarak 148 milyon dolarlık bir zarar olduğunu açıklayan şirketin elde ettiği gelirlerde de büyük düşüşler yaşandı.

HTC GELİRLERİNDE BÜYÜK DÜŞÜŞ

2015 yılı ilk çeyrek dönemi içerisinde toplam olarak 1.28 milyarlık geliri kasasına koyan HTC bu yılın ilk çeyreğinde sadece 456.4 milyon elde etti. Bir önceki döneme göre %64 oranında bir düşüş yaşanmış oldu.

HTC için 2016 İlk Çeyreği Nasıl Geçti?

HTC 10 ve HTC Vive Bekleneni Veremedi mi?

Yukarıda söz edilen olumsuz gelişmenin ardından HTC tarafından piyasaya sürülen HTC Vive (sanal gerçeklik cihazı) ve HTC 10 (yeni amiral gemisi) cihazlarının yeteri ilgiyi göremediği ilk olarak akla geliyor. Fakat bu şüphe yersiz. Çünkü yukarıda açıklanan kazanç oranları ilk 3 aylık döneme ilişkin ve yeni cihaz HTC 10 tanıtımı 12 Nisan tarihinde yapılmıştı. Eğer yeni cihazların olumlu bir etkisiz olursa HTC 2016 yılı 2. ve 3. çeyrek dönemlerinde tekrar yeni bir yükseliş yaşayacak. HTC 10 amiral gemisinin yanı sıra orta segment özelliklere sahip bir telefon olan HTC Desire 830’unda bu kazanca katkı sağlaması bekleniyor.

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu