AndroidHtcMobil

HTC ve Android 5.0.1

Reklam

Nexus modellerinden sonra HTC’nin One M8 ve M7 ‘in Google Play Edition modelleri için Android 5.0.1 Lollipop geldi ve bugünden itibaren yüklenebiliyor.

Artık HTC markası da güncellemeleri en hızlı yayınlayan markalar arasına girdi. Öncelikle Nexus modellerinde yayınlanan güncelleme çok kısa bir süre sonra HTC’ nin Google Play Edition modelleri için yayınlandı. Daha önce Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınlayan HTC, Android 5.0.1 sürümünü yayınladı ve bugünden itibaren yüklenebiliyor.
HTC’nin sense arayüzüne sahip modelleri olan One M8 ve One M7’ nin Google Play Edition modelleri için yayınlayacağı Lollipop güncellemesi, diğer firmalara göre geç kalmış olsa da artık yayınlandı.

htc-android-lollipop
One M8 ve M7 GPE için Android 5.0.1 Çıktı
HTC Lollipop’ u duyurmasının ardından Lollipop’ a ait güncellemeleri 90 gün içerisinde yayınlanacağını belirtmişti. 2014 bitmeden bu sözünü 3 modeli için yerine getirecek. Bu modeller; Desire Eye, One M7, One M8 olarak belirtiliyor.
htc-android-lollipop
One M8 ve M7 GPE için Android 5.0.1 Çıktı
HTC’ nin daha orta seviyesinde yer bulan modelleri ise Ocak ve Şubat ayında bu güncellemeyi alabilecek. Bu modeller; Butterfly 2, Desire 816, One Mini 2 ve One E8.
Güncelleme modellere kısım kısım geliyor. Mart ve Nisan aylarında güncellemeye kavuşacak modeller Butterfly S ,One Max ve One Mini.

Bu yayınlanan güncelleme Android Lollipop’ un ufak tefek hatalarını gidermekle beraber az da olsa telefonun performansında iyileştirmeler getirdiği belirtiliyor.

htc-android-lollipop
One M8 ve M7 GPE için Android 5.0.1 Çıktı
Güncellenmenin toplam boyutu 500 MB.

HTC firması yetkilileri güncellemeyi yükleyecek olan kullanıcılarına bataryanın en az % 50 dolulukta olmasını hatırlatıyor.

Diğer Android 5.0 Lollipop haberleri için tıklayınız. Android 5.0 Lollipop ile gelecek 20 bomba özellik!

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Yorum

  1. Bende HTC yi takip ediyorum. Türkiye’ de satılan bazı telefonlara göre güncelleme konusunda daha iyi sanırım. Biraz daha takipte kalalım bakalım.

    Bilgilendirme için teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu