Teknoloji

IOS’ a Özel Gmail Uygulaması Yayımlandı; inbox

Reklam

Gmail iş sektöründe çoğu insanların kolayca birbirlerine iletimde bulunabilecekleri bir alandır. Kolay kullanımı ve hızlı veri bağlantısı ile oldukça tercih edilmektedir. Çalışanlar İOS işletim sistemli kullanıcılara özel olarak da Gmail uygulaması gerçekleştirmişlerdir. Bu uygulamada bir mail kısmından beklenen bütün özellikler yerini almış durumda gözükmektedir. İPad’lere özel ikiye bölünmüş ekranı ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Gelen kutusu, yeni mail bildirim alanları, kolayca resim yükleyebilme seçenekleri bahsedilebilecek özelliklerden bazılarını oluşturmaktadır.

IOS’ a Özel Gmail Uygulaması Yayımlandı; inbox

Bu Gmail uygulaması (inbox) App Store’dan ücretsiz bir şekilde indirilebilecek bir uygulamadır. İOS’da standart olarak bulunan mail uygulaması yerine Gmail’i kullanmak bu kadar basit bir durumdur. Gmail’in kısımlarında yoğun temponuzda gözden kaçırabileceğiniz durumları azaltmak adına birçok özellik bulunmaktadır. Gruplar kısmında aklınızın karışmasını önlemek adına benzer iletileri bir arada toplayabilirsiniz. Benzer iletileri silme işlemi yapmak istediğinizde ise bu gruptaki iletileri tek bir hamle ile silebilirsiniz. Önemli Kısımlar tarafında ise iletiyi açmadan bile görüntüsünü gerçekleştirebilirsiniz. Erteleme kısmında ise müsait olmadığınız zamanlarda iletileri erteleyerek daha sonra okunmasını sağlayabilirsiniz. Arama kısmında ise ipucu kelimeler ile aradığınız maile kolayca ve zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Gmail ekibi tarafından geliştirilen bu kısımların güvenirliği oldukça fazladır. Bu yüzden kullanıcıların akıllarında soru işaretlerinin kalmaması gerekir. Gmail’in spam koruma özelliğide bulunmaktadır. Kullanıcıların alışana kadar biraz zorlanacakları daha sonrasında ise rahat bir şekilde kullanabilecekleri bir uygulamadır. Sizin için özenle çalışan gelen kutusunun bulunduğu bu alanı denemek ve kolaylıklarından yararlanmak sizin elinizdedir.

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu