Teknoloji

Microsoft’un Yeni Cihazları Lumia 435 ve 532 Tanıtıldı

Akıllı telefonlar arasına Microsoft tarafından üretilen 2 cihaz daha katıldı. Giriş seviyesindeki bu yeni cihazların ismi Lumia 435 ve 532.

Lumia 435’in sistem özellikleri; 1.2 GHz saat hızında çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB yerel depolama alanı. Lumia 532’nin de benzer özellikleri var fakat bu ikiliyi ayıran önemli nokta 532’nin dört çekirdekli işlemciye sahip olması.

İki cihazında 4 inç boyutunda, 480 x 800p çözünürlüğe sahip ekranı var. Lumia 435 2MP arka kameraya, Lumia 532 ise 5 MP arka kameraya sahip.

Reklam

Microsoft’un Yeni Cihazları Lumia 435 ve 532 Tanıtıldı

Yeni ikilinin Windows Phone 8.1 işletim sistemiyle kullanıcılara sunulacağı açıklandı. İşletim sisteminin yanı sıra cihaz kullanıcıya ulaşmadan Lumia Denim güncellemesi de yüklenmiş olacak.

Cihaz giriş seviyesine tabi olduğu için ağırlıklı olarak müzik dinleme, mesajlaşma ve ofis belgelerini düzenlemek için kullanılacağını söyleyebiliriz.

Şubat ayından sonra cihazların Pasifik Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan’daki mobil pazarlarda yer alacağı söyleniyor. Lumia 435 69 € iken Lumia 532 79 € fiyatında satılacak.

Reklam

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz reklam gelirleriyle ayakta duruyor. Lütfen eklentinizi kapatıp tekrar bizi ziyaret edin.